Caj o pate je nepravidelne se vyskytujici vyber interesantnich odkazu z ruznych koncin internetoveho casoprostoru. Idealni pisingr k salku kvalitniho caje bez pridane diakritiky.
Ceske odkazy:
- Ano, muzeme Kataru (dal) zavidet jeho bohatstvi, inspirovat se jejich emirem by ovsem bylo o parnik prinosnejsi. Kdyby Ceska Republika disponovala nerostnym bohatstvim jako Katar, znamenalo by to pouze a jedine vice
prasarenprojektu typu tunel Blanka. Samozrejme, maji obrovske stesti na lokalitu a s ni spojene nalezy ropy a plynu, je to vsak chytre hospodareni a investovani co z nich dela skutecne bohaty narod. Osviceny samovladce versus zparchantely pokus o demokracii je jasnym debaklem. Pro to druhe zrizeni, samozrejme. - Je dobre si uvedomit, ze kazdou korunou utracenou za bulvar prispivame na zurnalisticke parazity nehezkeho charakteru. Delnik bulvaru Pavel Novotny ve videu na DVTV krasne a na zlatem podnose prezenutje sve neuveritelne intelektualni kapacity. Kazdy proklik na stranky bulvarnich periodik (ci koupe jejich fyzickych vytisku), ktere komplotuje on ci podobni mozkovi giganti, prispiva k jejich prosperite. Pouze ignoraci, nezajmem a pohrdanim se muzeme postarat o jejich zanik. Ctenim je podporujeme a co hur, zabijime tim sami sebe (mozkove bunky vymiraji po meci uz pri precteni dvou nahodne vybranych vet jejich bullshitu). Huleni a chlast je proti tomu zarucenym receptem na dlouhy a kvalitni zivot.
- Uz takhle mam pekelne rozsahly check-list mist, kam bych rad, v blizke budoucnosti, s batohem na zadech, vyrazil. Ted tam pribyl i Oman. Na svedomi to ma dalsi skvely post na blogu jarosovi.cz. Jeste, ze uz neni tydenni dovolena v Jugoslavii jedinym (pro vyvolene) moznym a vysnenym vyletem. Zijeme v krasne dobe, jen si to je treba uvedomit.
Anglicke ctivo
- Zakladatel WordPressu Matt Mullenweg sepsal clanek o tom, jak dnes internetovy gigant najima nove ”zamestnance”. Jeho metody zneji docela revolucne, nicmene jsou k videni cim dal tim casteji. Takove pohovory po skypu uz dnes rozhodne nejsou vzdalenou budoucnosti. Moje posledni dve pracovni pozice (vcetne te soucasne) budiz toho dukazem.
- Na Slovensku, 74% ”dospelaku” ve veku od 18 do 34 let (nezavisle na (ne)zamestnanosti ci rodinnem stavu) bydli u svych rodicu. Jen si tak zoufam: ”Ty vole, kam ten svet speje?” Cely, pro me dost zneklidnujici clanek na toto tema, najdete v NY Times.